Zdjęcie siedziby

AKTUALNOŚCIHISTORIAMISJA I WIZJAKARIERANASZA MARKA

Rekordowa sprzedaż na Dniu Handlowca

 

W piątek 26 maja br. w  Spa Hotelu Splendor **** w Lubeni odbyła się kolejna odsłona Dnia Handlowca. Event o charakterze targowym organizowany przez Specjał oraz Ren wraz z sieciami franczyzowymi Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal. W części handlowej wzięło udział ponad 130 wystawców. Zanotowaliśmy rekordowe wyniki sprzedaży.  

Od kilku lat GK Specjał, sieci franczyzowe oraz inne spółki należące do niej, spotykają się z klientami i producentami w ramach Dnia Handlowca. Wydarzenie ma wymiar handlowy. Jest okazją do realizacji zamówień, a przede wszystkim korzystania ze specjalnych ofert i promocji, jak również poznawania czy smakowania nowych produktów.  Jednocześnie na terenach zielonych przy hotelu Splendor obywał się Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Tej edycji wydarzenia towarzyszyła akcja edukacyjna dla dzieci oraz rodziców pod nazwą „Bezpieczni w sieci”.

Promocje, rabaty i trendy na rynku

Niezmiennie Dzień Handlowca przyciąga klientów, dla których to okazja do zapoznania się z najnowszym asortymentem i trendami na rynku. Część handlowa rozpoczęła się o godzinie 12:00, a w jej trakcie ponad 130 producentów prezentowało swoje oferty. Klienci mogli dokonywać zakupów z uwzględnieniem promocji i rabatów, które były specjalnie przygotowane na to wydarzenie. Specjalnym promocjom i ofertom targowym towarzyszyły degustacje. Szczególnym powadzeniem cieszyły się stoiska, na których częstowano daniami z grilla oraz degustacje lodów. Wydarzenie przyciągnęło tysiąc klientów. Jak co roku promocjom i ofertom targowym towarzyszyły liczne degustacje. Szczególnie bogata była oferta firm, które zapraszały na dania z grilla oraz degustację lodów czy innych sezonowych produktów. Szeroko zaprezentowały się również firmy oferujące mrożonki i produkty dla branży HoReCa. Swoją ofertę zaprezentowała firma REN.

Piknik rodzinny dla dzieci

To już tradycja, że w ramach Dnia Handlowca, GK Specjał organizuje piknik dla rodzin z dziećmi.  W otoczeniu przyrody odbywały się zabawy dla dzieci, które do dyspozycji miały m.in.: aqua zorbing, dmuchańce, tyrolkę, tor pontonowy. Nowością były alpaki: Balu, Sonic i Maniek, czyli nowi mieszkańcy Spa Hotelu Splendor****.

Bezpieczni  w sieci

Majowej edycji wydarzenia towarzyszyła akcja edukacyjna dla dzieci pod nazwą „Bezpieczni w sieci”. To kolejna inicjatywa GK Specjał realizowana z myślą o propagowaniu zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie.  Dla uczestników pikniku rodzinnego zostały przygotowane materiały informacyjne o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie.  Ważnych wskazówek i porad udzielali policjanci z Komendy Miejskiej w Rzeszowie, zaangażowani w tę inicjatywę, którzy przede wszystkim uwrażliwiali najmłodszych na kwestię ochrony danych osobowych w sieci. Zabawa przez edukację. Podczas spotkania policja opowiedziała, jak chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami, zwróciła uwagę na to, jak zabezpieczać konta w grach i aplikacjach. Poruszone zostały również tematy dla rodziców dot. prywatności dzieci oraz rozwiązania dot. kontroli rodzicielskiej.

Część wieczorna i wyróżnienia

O godzinie 18:30 rozpoczęła się część wieczorna z udziałem producentów oraz klientów Grupy Kapitałowej Specjał. Zgromadzonych gości przywitał prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz. W trakcie części oficjalnej wręczono wyróżnienia dla klientów, producentów oraz pracowników. Specjalne wyróżnienie z okazji 30-lecia „Poradnika Handlowca” wręczono p. prezesowi wydawnictwa Wiesławowi Generalczykowi, Niespodzianką wieczoru były loty balonem, z których skorzystała znaczna ilość przybyłych gości.  

 

Laureatami zostali:

KLIENCI wyróżnieni przez  PPHU SPECJAŁ Sp. z o.o.:

 • FIRMA HANDLOWA BJM JERZY MIKOŁAJCZYK SP.J.
 • FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „ROGPOL” JERZY RÓG
 • GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM
 • HURTOWNIA SPOŻYWCZA „KAST” A.KWOKA, S.KWOKA SP.J.

KLIENCI wyróżnieni przez  PSH NASZ SKLEP:

 • FIRMA HANDLOWA ANDRZEJ KAGAN
 • FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „MR” MIROSŁAW ŁUCZYK
 • GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” W LEŻAJSKU
 • GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” W ROPCZYCACH
 • „PERFEKT PLUS” KRZYSZTOF PAŚCIAK

KLIENCI wyróżnieni przez RABAT DETAL SP. Z O.O.:

 • PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE „MARBO” MARIUSZ BOMBA

KLIENCI wyróżnieni przez REN SP. Z O.O.:

 • PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE WENTA SP.Z O.O.
 • WATKEM SP.Z O.O.

PRODUCENCI wyróżnieni przez PPHU Specjał Sp. z o.o. :

 • BZK ALCO S.A.
 • EMIX SP.Z O.O.
 • JACOBS DOUWE EGBERTS PL SP.Z O.O.
 • LOTTE WEDEL SPÓŁKA Z O.O.
 • OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W PIĄTNICY

PRODUCENCI wyróżnienia od REN:

 • KORAL TRADE SP.Z O.O.

REN zdobywcą Hermesa Handlowego Poradnika Handlowca 2023 w kategorii Dystrybutor Roku – Mrożonki.

18 maja br. w hotelu Novotel Poznań Centrum odbyło się XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył Jubileusz 30-lecia Poradnika Handlowca.

W uroczystości wzięło udział około 300 zaproszonych gości, top managerów z branży FMCG oraz HoReCa, reprezentujących zagraniczne i krajowe sieci detaliczne, dystrybutorów, producentów oraz handlowców. GK Specjał reprezentowali Prezes Zarządu Krzysztof Tokarz i Wiceprezes Zarządu Remigiusz Czernecki.

Tytuł DYSTRYBUTORA ROKU 2023 – w kategorii MROŻONKI otrzymała firma REN Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Specjał.

 

W lipcu 2022 r. Grupa Kapitałowa Specjał nabyła 100% udziałów w firmie REN, rozszerzając działalność o dystrybucję żywności mrożonej i lodów. Dodatkowe finansowanie i operacyjne wsparcie daje efekt ogólnopolskiej synergii w dystrybucji markowych produktów mrożonej żywności i lodów zarówno w detalu jak i HoReCa. Nagrodę odebrał Remigiusz Czernecki.

GK SPECJAŁ umacnia pozycję REN na rynku żywności mrożonej

REN Sp. z o.o.  wchodząca w skład  GK SPECJAŁ w grudniu 2022 roku zawarła  umowy dotyczące  strategicznego partnerstwa z NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.

NORDIS Chłodnie Polskie to lider dystrybucji produktów mrożonych i lodów w detalu oraz kanale HoReCa w woj. lubuskim i wielkopolskim.  Produkty NORIDS w kategorii lodów, mrożonych warzyw i owoców oraz dań gotowych są liderami kategorii na tych rynkach. W związku ze zmianą dotychczasowego modelu dystrybucji NORDIS,  od 1 stycznia 2023 r. REN jest wiodącym i preferowanym dystrybutorem produktów marek NORDIS na obszarach województw  lubuskiego i  wielkopolskiego. REN zarządza  3 tysiącami zamrażarek NORDIS ulokowanych  w detalicznych placówkach handlowych na tych rynkach, z prawem do oferowania  w nich pełnej oferty produktów mrożonych  z oferty handlowej REN. REN w ramach centrów dystrybucji w Poznaniu i Zielonej Górze ponad dwu i półkrotne zwiększył siły sprzedaży, obecnie jest dystrybutorem o najwyższym potencjale sprzedaży żywności mrożonej na tych rynkach.

To kolejny krok GK Specjał w budowaniu mocnej pozycji REN w segmencie dystrybucji żywności mrożonej i lodów. REN obecnie posiada 10 centrów dystrybucji produktów mrożonych   w Polsce, w ramach których  pracuje 125 wyspecjalizowanych w sprzedaży produktów mrożonych  przedstawicieli handlowych oferujących pełen asortyment tych produktów. Istotne wzmocnienie potencjału sprzedażowego i logistycznego REN   na obszarze województw lubuskiego i wielkopolskiego, a także poszerzenie oferty handlowej  to kolejny krok REN  na drodze do zdobycia pozycji lidera dystrybucji mrożonej żywności, ryb i lodów w Polsce.

Spółki z Grupy Kapitałowej SPECJAŁ zarządzają obecnie dystrybucją żywności za pośrednictwem  zlokalizowanych na obszarze całej Polski  29 centrów dystrybucji , dysponują siłami sprzedaży w liczbie ok. 500 przedstawicieli handlowych i koordynatorów sieci franczyzowych, co stanowi największy zespół aktywnie działających w terenie handlowców w Polsce. Grupa zatrudnia ok. 6 tys. pracowników i w 2022 roku osiągnęła blisko 3 mld zł przychodów ze sprzedaży. Postawiony cel na rok 2023 to zbliżenie się do 3,5 mld zł. 

Strategia GK SPECJAŁ zorientowana jest na w pełni profesjonalną i kompleksową obsługę i wsparcie biznesowe kontrahentów w ramach aktywnej dystrybucji, także w kanale HoReCa.  Między innymi dzięki stałemu rozwojowi, pełnej ofercie produktów ogólnospożywczych, w tym  wyspecjalizowanej dystrybucji  produktów mrożonych GK SPECJAŁ zapewnia swoim kontrahentom możliwość wzmacniania także ich pozycji na bardzo konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej.

SPECJAŁ NABYŁ SPÓŁKĘ REN SP. Z O.O.

W dniu 15 lipca 2022r.  PPHU Specjał Sp. z o.o. podpisał umowę nabycia 100% udziałów w Ren Sp. z o.o. („Ren”).   W ramach zrealizowanej transakcji Grupa SPECJAŁ m.in. dostarczy Ren istotne dodatkowe finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how.

Zakup Ren skutkuje rozszerzeniem działalności Grupy Specjał o segment dystrybucji żywności mrożonej. Ren, ze swoją strukturą 10 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi unikalną platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży.

Jesteśmy przygotowani, aby istotnie wesprzeć REN tak finansowo, jak i operacyjnie. W ramach Grupy SPECJAŁ będziemy współdziałali z REN, tak by w pełni wykorzystać efekty synergii jakie pojawiają się w obszarze dystrybucji detalicznej i HoReCa. Zamierzamy rozwijać Spółkę REN jako odrębnego dystrybutora  odpowiadającego za ogólnopolską dystrybucję markowych produktów mrożonej żywności i lodów zarówno w detalu jak i HoReCa, dysponującego własnymi wyspecjalizowanymi siłami sprzedaży i logistyką. Istotnym elementem naszych planów jest wspieranie w rozwoju pracowników REN oraz zwiększanie zatrudnienia.

Jesteśmy przekonani, że Spółka REN działając jako wyspecjalizowany dystrybutor żywności mrożonej  z naszą pomocą w ciągu kilku najbliższych lat REN  uzyska pozycję lidera szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej.


Firma REN powstała w 1991 roku w Radomiu. Na początku swojej działalności skupiła się na rozwoju rynku dystrybucji artykułów mrożonych w obrębie dzisiejszego województwa mazowieckiego. Szybki rozwój Spółki zrodził potrzebę uruchomienia kolejnego magazynu w podwarszawskich Markach. Dotychczasowe sukcesy spowodowały, że REN zaczął rozszerzać swoją obecność w kolejnych regionach kraju, co zaowocowało budową oddziału w Siedlcach i pierwszymi akwizycjami, a w rezultacie, powstaniem oddziałów w Łodzi, Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli i wyspecjalizowaną w sprzedaży do odbiorców gastronomicznych placówkę Lublinie.

W 2011 roku Spółka uruchomiła kolejne oddziały w Poznaniu i Zielonej Górze oraz – w wyniku przejęcia jednego z lokalnych dystrybutorów – drugi oddział w Lublinie, który zajmował się sprzedażą w kanale detalicznym. W 2012 roku firma REN rozpoczęła swoje działania na terenie województwa warmińsko-mazurskiego kupując spółkę Jumar Sp. z o.o., która posiadała oddziały w Olsztynie i Giżycku.

1 kwietnia 2015 roku HORTEX HOLDING S.A. (należący wówczas do funduszu Argan Captial) zakupił 100% udziałów w REN. W wyniku zawartej transakcji HORTEX stał się również stuprocentowym właścicielem firmy dystrybucyjnej Marywilska Sp. z o.o. Spółka zaczęła funkcjonować pod nazwą handlową Grupa REN. Jednocześnie z akwizycją REN, HORTEX nabył pakiety udziałów w spółkach dystrybucyjnych: Allfood Sp. z o.o., Chłodnie Europejskie Sp. z o.o. oraz Iglomen Sp. z o.o. W kolejnych latach Grupa REN przejęła i skonsolidowała spółki Marywilska Sp. z o.o. i Jumar Sp. z o.o. oraz rozpoczęła proces głębokiej restrukturyzacji organizacyjnej. W Spółce wdrożono nowoczesne systemy, takie jak: ERP, WMS czy Work Flow oraz uruchomiono centralny Dział Zakupów oraz centralne Biuro Obsługi Klientów, które poprawiło jej efektywność m.in. w obszarze zarządzania stanami magazynowymi i jakości obsługi klientów. W ramach reorganizacji wprowadzono też wiele procedur optymalizujących wszystkie obszary Spółki, takie jak praca księgowości, HR czy funkcjonowanie floty samochodowej. Dzięki tym działaniom Grupa REN z kwartału na kwartał poprawia wyniki finansowe i umacniania swoją silną pozycją w czołówce najlepszych firm w branży dystrybucji mrożonek.

Dzięki wsparciu Rady Nadzorczej i właściciela Grupy Ren, Spółka przeszła udaną reorganizację, znacząco poprawiając swoją kondycję finansową. Za sprawą funduszu Argan Capital pozyskała dodatkowy kapitał w postaci 80 mln zł. W rezultacie kolejny rok z rzędu Grupa REN utrzymuje najwyższą na rynku, 15-procentową dynamikę wzrostu sprzedaży. Nowy Zarząd Spółki powołany na początku 2018 r. zapowiada realizację szeroko zakrojonych projektów rozwojowych, szczególnie z zakresu logistyki. Grupa REN stale rozbudowuje także bazę magazynową na terenie całego kraju, między innymi w Lublinie, Olsztynie czy Poznaniu i planuje dalsze inwestycje. Planuje też otwarcie nowego centrum logistycznego oraz biura w Radomiu. Spółka będzie również modyfikować i powiększać flotę specjalistycznych samochodów chłodniczych oraz samochodów osobowych dla przedstawicieli handlowych. Na początku 2018 r. wprowadziła się do nowoczesnego kompleksu biurowo-magazynowego w Sokołowie, koło Warszawy, dedykowanego głównie kanałowi HoReCa. Mieści się w nim nowoczesny magazyn wyposażony w chłodnię (dla produktów świeżych) oraz magazyny do produktów suchych. Obiekt jest już drugim, obok lokalizacji w Markach, centrum logistycznym REN w rejonie Warszawy.

Schemat historii firmy

W dniu 15 lipca 2022r.  PPHU Specjał Sp. z o.o. podpisał umowę nabycia 100% udziałów w Ren Sp. z o.o. („Ren”).   W ramach zrealizowanej transakcji Grupa SPECJAŁ m.in. dostarczy Ren istotne dodatkowe finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how.

Zakup Ren skutkuje rozszerzeniem działalności Grupy Specjał o segment dystrybucji żywności mrożonej. Ren, ze swoją strukturą 10 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi unikalną platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży.

Misja firmy: naszą misją jest dostarczanie Klientom i konsumentom najwyższej jakości świeżych i mrożonych produktów spożywczych, przy zachowaniu najlepszych standardów dystrybucyjnych.

Wizja firmy: chcemy być liderem polskiego rynku usług dystrybucji żywności świeżej i mrożonej w kanale HoReCa i detalicznym, posiadającym odpowiednie narzędzia umożliwiające skuteczną i efektywną implementację polityki naszych dostawców.

Strategia asortymentowa naszej Spółki koncentruje się na najwyższej jakości produktach spożywczych w czterech podstawowych kategoriach towarowych:

 1. mrożone warzywa i owoce
 2. świeże i mrożone ryby
 3. lody
 4. produkty ogólno-spożywcze (w tym produkty świeże, suche, nabiał i tłuszcze)

Wśród naszych dostawców znajdują się główni  światowi i krajowi producenci, włączając w to wiodących właścicieli marek i liderów rynkowych w czterech, wyżej wymienionych kategoriach produktowych:

 1. Polski Ogród, Aviko, Farm Frites, McCain, Bonduelle, Frosta, Oerlemans (mrożone warzywa i owoce),
 2. Nord Capital, Frosta, Abramczyk, Nova Seafood (świeże i mrożone ryby),
 3. Algida, Wedel, Grycan, Nestle, Zielona Budka, Mondelez, Haagen-Dazs, Koral (lody),
 4. Unilever, Hugli, Nestle, Lantmannen, Mlekovita, La Lorraine, Prymat, Podravka, Dr. Oetker, Jawo, Fanex, Animex (produkty ogólno-spożywcze)

Rynek: Stale podnosimy kompetencje logistyczne, sprzedażowe i biznesowe w celu zapewnienia jak najlepszego serwisu naszym Klientom. Dostarczamy produkty żywnościowe do ponad 10 tys. sklepów w kanale detalicznym (sieci handlowe i franczyzowe, bez sklepów wielkopowierzchniowych) i do ponad 3 tys. punktów w kanale HoReCa (w sezonie ilość odbiorców zwiększa się o ponad  30%). Wśród naszych odbiorców są główni gracze tego rynku: Stokrotka, ABC, Chata Polska, Carrefour, Spar, Topaz, Groszek, Słoneczko i wielu innych.

Główne zasoby i infrastruktura: Posiadamy 11 oddziałów na terenie całego kraju, w których znajduje się łącznie ponad 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni składowych (ponad 15 tys. miejsc paletowych). Zatrudniamy 550 osób, w tym 150 handlowców i przedstawicieli handlowych. Nasza flota składa się z 400 samochodów (w tym ponad 200 dostawczych).

Grupa: Razem z 3 spółkami–siostrami (Allfood, Iglomen, Chłodnie Europejskie), powiązanymi przez wspólnego właściciela (fundusz Argan Captial),  nasza grupa posiada 19 centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Zapewnia to dotarcie do ponad 80% polskich konsumentów oraz umożliwia dostawy towarów i świadczenie usług logistycznych praktycznie dla wszystkich zainteresowanych odbiorców. Cecha ta stanowi istotny wyróżnik konkurencyjny w stosunku do pozostałych dystrybutorów.